Codzienne rozważanie znajdziesz na Oficjalny kanał parafii na YT oraz na samy dole strony głównej, w dziale „Zostań w Bogu

Od kilku tygodni, na naszych oczach zmienia się świat. Widzimy co się dzieje, próbujemy reagować, bronić się, przewidywać skutki. Jest wiele pomysłów ale tak naprawdę nikt nie wie jak będzie wyglądała rzeczywistość wokół nas gdy czas pandemii się skończy. Mamy mnóstwo pytań, lęków, obaw ale też i nadziei. Jako ludzie wiary chcemy w tym wszystkim szukać Boga i znajdować Jego moc, dobroć i miłość.

25 marca Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To czas w którym Maryja dowiaduje się, że będzie matką Jezusa. Jako młoda dziewczyna jest zaskoczona, towarzyszy jej niepewność ale i nadzieja, że z Bogiem wszystko jest możliwe.

Właśnie w dniu Zwiastowania – dniu ogromnej zmiany w życiu Maryi i nadziei, że Bóg w niej oraz w jej życiu będzie obecny – rozpoczynamy cykl #zostańwBogu – codzienne spotkanie ze Słowem Bożym. Chcemy poprzez wspólne czytanie i  rozważanie Ewangelii dać innym nadzieję, „a nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany” (Rz 5, 5). Chcemy jako parafia, mieszkańcy Hrubieszowa być razem duchowo, gdy fizycznie jest to niemożliwe. Zapraszamy cię do włączenia się w nasz projekt #zostańwBogu. Poniżej, krok po kroku przedstawiamy sposób w jaki można do nas dołączyć.

 

  1. Napisz do nas (przez maila, fanpejdż parafii, prywatnie do księży)  i podaj dzień w którym chcesz przeczytać Ewangelię (znajdziesz ją na https://www.paulus.org.pl/czytania.). Odnotujemy to w naszym kalendarzu umieszczonym poniżej.
  2. Zacznij od modlitwy, poproś Boga by mówił do Ciebie przez słowa, które przeczytasz; myśli, które się pojawią; pytania, które zadasz; przez twoje reakcje.
  3. Nagraj  za pomocą aparatu, smartfonu przeczytany fragment. Możesz zrobić to w domu, na spacerze, w pracy, sam, z mężem, dziećmi. Na nagraniu niekoniecznie musisz być widoczny, może to być plener, zbliżenie na czytany tekst itp. Liczymy na twoją kreatywność, a jej w tym czasie nie brakuje 😉
  4. Zacznij od „Słowa Ewangelii według..”, następnie przeczytaj fragment.
  5. Nagrany film, prześlij za pomocą strony wetransfer.com (nasz mail: duchswietyhrubieszow@gmail.com)lub Dysku Google a link podeślij na naszego maila. Ważne by zrobić to dzień wcześniej, najlepiej do godz. 20.00.
  6. Wysłane przez ciebie nagranie umieścimy na naszym kanale na YT oraz FB, wraz z rozważaniem Ewangelii napisany przez księży pracujących w naszej parafii. Przykładowy film https://www.youtube.com/watch?v=x9t1OMhhsGA
  7. Udostępnij film na swoim profilu, podziel się słowami nadziei z innymi i zaproś ich do naszej społeczności.
  8. Rozważanie możesz zobaczyć na głównej stronie naszej parafii oraz w kalendarzu, klikając w datę.
  9. Jeśli masz pytania,/problemy odnośnie kwestii technicznych, skontaktuj się z ks. Witkiem Bednarzem na FB lub przez tel. 603817390

Liczymy na twoje wsparcie, kreatywność i zaangażowanie. Bądźmy razem jako parafia, społeczność naszego miasta, jako ludzie wiary, jako ci, którzy mają nadzieję, że kryzys nie musi kończyć się tragedią ale może być szansą na zmianę.