• 14/05/2020

TRWAJCIE W MIŁOŚCI

  SŁOWO NA DZIŚ (kliknij)

  Ewangelię czyta Ania, zaangażowana w JESTEM i miłośniczka ładnych krajobrazów, co widać na nagraniu. Rozważanie napisał ks. Piotr.

  Kto chce być szczęśliwy?

  Wytrwaj! Tak wiele od tego zależy. Czy staramy się o odwzajemnienie swoich uczuć, czy przeżywamy kryzys rodzinny, czy mamy trudności w pracy lub szkole – wszystko można popsuć, jeśli zabraknie wytrwałości.

  Kiedy jest bardzo trudno, zadajemy sobie pytanie – czy warto? Może czas odpuścić? Chrystus mówi nam dziś, dlaczego się nie poddawać: „To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna”.  Droga za Chrystusem to nie jest wybór smutasów, ludzi godzących się na rezygnację ze wszystkiego co daje szczęście. Przeciwnie, owoce jakie daje życie w Chrystusie są nie tylko dla innych, tych, z którymi się podzielimy, ustąpimy, nadstawimy drugi policzek. Dla nas samych też jest radość. Na dodatek pełna, czyli tak wielka, jakiej nic innego nie może dać.

  Jezus mówi dalej „nie nazywam was sługami, ale przyjaciółmi”. Sługa musi, przyjaciel chce. To ogromna różnica. Sługa nie musi rozumieć sensu rozkazów, przyjaciel jest wtajemniczony. I dziś Chrystus wyjaśnia i nam, swoim przyjaciołom, po co robimy wspólnie z nim różne rzeczy, często trudne: „aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna”. Nie trzeba szukać szczęścia ani go ścigać, ono jest przy tobie. Tylko się nie zniechęć. Tylko wytrwaj w miłości Jezusa.