• 14/12/2018

DLA ELENKI

  Elenka ma 10 lat. Mieszka w naszej parafii. Tu przyjęła chrzest, I Komunię Świętą. Chodzi do naszej szkoły – Jedynki, a właściwie chodziła. W październiku wykryto u niej nowotwór pnia mózgu. Niestety – operacja nie jest możliwa. Jedynym ratunkiem są kosztowne terapie za granicą.

  Obecnie Elena przebywa w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie, gdzie przechodzi chemioterapię.

  „Kiedy dowiedzieliśmy się o chorobie córeczki nasz świat wywrócił się do góry nogami a wszelkie plany legły w gruzach. Poczucie niespawiediwości i bezradności wobec choroby było paraliżujące. W głowie tysiące pytań na które nie znaliśmy żadnej odpowiedzi. Dlaczego to Ona? Na to pytanie odpowiedzi nie poznamy nigdy. Obecnie jedynie co możemy zrobić to walczyć o życie Elenki. Niestety sami nie damy  rady, dlatego zwracamy się do ludzi o wielkim sercu o pomoc naszej córce w tej nierównej walce i wsparcie finansowe. Wierzymy, że dzięki Państwa dobrej woli nasza córeczka dostanie szanse leczenia. Za okazaną pomoc serdecznie wszystkim dziękujemy.”

  Sylwia i Adam Drączkowscy

   

  Jako wspólnota parafialna, koledzy i koleżanki Elenki, znajomi i przyjaciele jej rodziców nie chcemy zostawić ich samych dlatego zachęcamy do wsparcia finansowego podczas zbiórki organizowanej przez wolontariuszy Szkoły Podstawowej nr 1 w najbliższą niedzielę 16 grudnia po każdej Mszy.